fbpx

Dentálna hygiena

Dentálna hygiena je najlepšia prevencia vzniku zubného kazu a ochorení parodontu. Odstráni povlaky a zanechá zuby čisté a zdravé. Predstavuje efektívny spôsob, ako si čo najdlhšie udržať vlastný zdravý chrup.

Našim pacientom poskytujeme služby komplexnej dentálnej hygieny, ktorá je súčasťou modernej stomatologickej praxe. Postaráme sa to, aby ste si po čistení, odstránení pigmentov a leštení mohli opäť užívať svoj zdravý a žiarivý úsmev. Výkony sú realizované špeciálne vyškoleným profesionálnym personálom za pomoci najmodernejších technológií.

 

Profesionálne prevedená dentálna hygiena zahŕňa nasledujúce úkony:

  • Odstránenie zubného kameňa ultrazvukovým prístrojom
  • Odstránenie zubného kameňa mechanicky škrabkami a kyretami
  • Odstránenie povlakov a pigmentácií metódou pieskovania zubov švajčiarskym prístrojom Airflow
  • Vyčistenie medzizubných priestorov
  • Leštenie zubov leštiacimi pastami
  • Fluoridácia zubov
  • Profesionálna inštruktáž pre správne čistenie zubov
  • Poradenstvo pre individuálny výber pomôcok pre domácu zubnú hygienu

 

Dentálna hygiena – Odpovedáme na časté otázky

 

Je pravda, že zdravé zuby predlžujú život?

Najmodernejšie medicínske poznatky dokazujú, že zlý stav dutiny ústnej súvisí s vážnymi zdravotnými problémami, ako sú mozgové príhody, srdcovo-cievne ochorenia, poruchy tráviaceho traktu, cukrovka… Čistota dutiny ústnej teda výrazne ovplyvňuje vaše celkové zdravie a imunitu. Dentálna hygiena je účinná liečebno-preventívna metóda modernej stomatológie, ktorá vedie k zachovaniu vlastných zdravých zubov v ústach do vysokého veku.

 

Je možné odstrániť zubný kameň domácim čistením?

Zubný kameň, ktorý vzniká mineralizáciou zubného povlaku, nie je možné odstrániť domácim čistením. Ide o jednu z dôležitých úloh profesionálnej dentálnej hygieny, kedy za pomoci ultrazvuku dochádza kmitajúcou koncovkou k rozbíjaniu nánosov zubného kameňa.

Zubný kameň je nielen neestetický, ale predovšetkým pre zdravie zubov nebezpečný. Zubný kameň a zubný povlak predstavujú najčastejšie nosiče baktérií, ktoré sú zodpovedné za najrozšírenejšie ochorenia úst. Práve z tohto dôvodu je profesionálne čistenie zubov tou najlepšou prevenciou proti vzniku zubného kazu a ochoreniam parodontu.

 

Pomôže dentálna hygiena s neželaným sfarbením zubov?

Postupom času sa na zuboch ukladajú pigmenty z potravy, liekov a nápojov (káva, čaj, červené víno). Takéto pigmentácie možno odstrániť ambulantne veľmi šetrnou a účinnou metódou – pieskovaním, ktoré robíme švajčiarskym prístrojom Airflow. Zuby pôsobia po ošetrení belšie, pretože sa obnoví ich prirodzená farba, a to aj bez agresívneho zásahu do zubných tkanív.

 

Aký prínos má leštenie zubov?

Úplnosť dentálnej hygieny v našich ambulanciách dopĺňa leštenie zubov a nanesenie fluoridového filmu.

Jemné doleštenie povrchu rotačnou kefkou, gumovým kotúčikom a pastou, znižuje priľnavosť zubného povlaku k zubom. Nanesenie fluoridového filmu s vysokou koncentráciou fluóru posilňuje zubnú sklovinu, má antibakteriálny účinok a chráni pred vznikom zubného kazu.

Objednajte sa na dentálnu hygienu

Predíďte zubnému kazu, ochoreniam paradontu a rozžiarte svoj úsmev.