fbpx

Vyšetrenie znamienok

Vykonávame precízne a detailné vyšetrenie znamienok na celom tele, pomocou digitálneho dermatoskopu s 70-násobnou rozlišovacou a zväčšovacou schopnosťou.

Vyšetrenie znamienok dermatológom pomocou dermatoskopu je v dnešnej dobe súčasťou pravidelnej preventívnej prehliadky, ktorú by každý z nás mal absolvovať. Vyšetrenie nebolí, netrvá dlho a jeho absolvovaním vieme predísť veľmi nepríjemným následkom nerozpoznanej a neliečenej rakoviny kože.

Čo je malígny melanóm?

Vzniká z pigmentového materského znamienka, ale aj na zdravej, nezmenenej koži. Môže sa objaviť aj v oku a na slizniciach. Malígny melanóm vyzerá spočiatku ako nepravidelná hnedá škvrna alebo materské znamienko, ktoré začne meniť svoj vzhľad a stáva sa zhubným.

Ak sa zachytí včas, lekári ho dokážu vyliečiť. Zhubný melanóm je veľmi zákerný druh rakoviny, veľmi rýchlo rozširuje metastázy  do lymfatických uzlín a mozgu, môže skončiť až smrťou.

 

Kedy ísť určite k lekárovi?

Väčšina ľudí má na koži rôzne znamienka a prirodzene sa im tvoria nové. To samozrejme neznamená, že vždy ide o rakovinu. Svoje znamienka by ste však mali poznať a okamžite navštíviť lekára, najmä pokiaľ spozorujete tieto znaky:

  • zmena v tvare, veľkosti, ohraničení alebo farbe existujúceho znamienka
  • nové znamienko, ktoré má nepravidelný tvar alebo ohraničenie
  • nepravidelné, nejednotné zafarbenie
  • nepravidelný tvar a štruktúra
  • znamienko svrbí čí bolí
  • znamienko krváca, vylučuje nejakú tekutinu, alebo je na ňom otvorená ranka či vred

Objednajte sa na preventívne vyšetrenie

Prevencia je nesmierne dôležitá pre zachytenie choroby v čo najskoršom štádiu.