Kyselina hyaluronová

Starnutie pleti sa týka všetkých. Postupné znižovanie tekutín v tkanivách a ich štrukturálna zmena spôsobujú, že starnúca pleť, ktorá má nedostatočnú výživu, pôsobí ochabnuto.

Kyselina hyalurónová

Jedným z riešení tohto problému je aplikácia kyseliny hyalurónovej. Kyselina hyalurónová vzniká pomocou enzýmov priamo vnútri buniek a je prirodzenou súčasťou ľudského tela. Cez bunkovú membránu sa postupne dostáva do medzibunkového priestoru. Z chemického hľadiska ide o glykosaminoglykán – teda molekulu, ktorá je zložená z opakujúceho sa reťazca, zloženého z jednoduchých cukrov, kyseliny glukorónovej a N-acetylglukozamínu.

 

Sila telu vlastnej látky

Vzhľadom na svoje vlastnosti má kyselina hyalurónová silnú hydratačnú schopnosť, viaže vodu a získava gélovitú konzistenciu. Spolu s kolagénom kyselina hyaluronová prispieva nielen ku správnej hydratácii pokožky a jej mladistvému vzhľadu, ale aj jej ochrane. Pre svoju schopnosť udržiavať hebkosť a najmä pevnosť pokožky, má kyselina hyalurónová dôležitú funkciu v estetickej medicíne, najmä pri vyhladzovaní vrások.

Objednajte sa na aplikáciu kyseliny hyalurónovej

Objednajte sa ku nám na konzultáciu