fbpx

Neviditeľné dlahy Invisalign

Inovatívny a veľmi populárny spôsob ortodontickej liečby bez kovových zámkov a drôtov.

Invisalign je inovatívny neviditeľný spôsob ako narovnať zuby bez kovových zámkov či drôtov. Základom ortodontickej liečby je sada priesvitných a snímateľných dláh, ktoré vyzerajú podobne ako športové chrániče na zuby, ale sú oveľa tenšie a menej nápadné.

Tieto dlahy sú vyrobené z priesvitného, pevného a zdravotne nezávadného plastu. Po niekoľkých meraniach sa vytvoria dlahy špeciálne tvarované podľa Vašich zubov. Invisalign tak kombinuje technológiu 21.storočia s revolučnou výrobou strojčeka na mieru pre každého pacienta.

Invisalign predstavuje v súčasnosti veľmi populárnu metódu ortodontickej liečby. Používa sa pri nej sada priesvitných, plastických a zároveň aj snímateľných dláh, ktoré sú na rozdiel od klasických strojčekov v podstate neviditeľné, no na schopnosti vyrovnať vaše zuby nič nestrácajú. Sú zhotovené sofistikovanou metódou presne na mieru a podľa individuálnych parametrov pre každého pacienta zvlášť. Odhaduje sa, že celosvetovo sa týmito dlahami liečilo asi 7 miliónov pacientov.

 

Invisalign – ako neviditeľná metóda narovnávania zubov – priniesla malú revolúciu do ortodontickej liečby dospelých pacientov, ktorí doteraz z pracovných dôvodov nemohli, či skôr nechceli nosiť kovový fixný aparát. Bez ohľadu na vek je Invisalign diskrétnym a spoľahlivým riešením.

Vyrába sa aj verzia Invisalign pre dospievajúcich, pod názvom Invisalign Teen. Pre pacientov, ktorí potrebujú len drobnú rýchlu úpravu postavenia zubov, je určený systém Invisalign Lite.

 

Ako funguje Invisalign

Invisalign pôsobí pomocou dláh, ktoré sú prakticky neviditeľné pri nosení, takže nikto ani nepostrehne, že nosíte strojček. Dlahy sú navrhnuté tak, aby postupne posúvali zuby do požadovanej polohy. Každé 2 až 3 týždne dochádza k výmene za novú sadu dláh. Dĺžka liečby závisí od závažnosti vášho prípadu a trvá 6 mesiacov, až 2 roky. Priemerná doba liečby sa pohybuje od 12-18 mesiacov.

 

Aké sú výhody Invisalign

Diskrétnosť: Invisalign dlahy sú takmer neviditeľné a vaše zuby si môžete dať narovnať bez toho, aby o tom niekto vedel. Sú snímateľné a vďaka tomu sa môžete kedykoľvek pohodlne najesť a napiť.

Komfort: Invisalign dlahy sú pohodlné na nosenie a nespôsobujú podráždenie v ústach. Navyše podstatne menej času strávite aj pri ortodontickej kontrole.

Jednoduché čistenie: Keďže Invisalign dlahy sú snímateľné, môžete si normálne umývať zuby a používať zubnú niť. Bez obmedzení zvládnete udržiavať dobrú ústnu hygienu a zabránite odvápneniu.

Zníženie rizika: Pri posúvaní zubov štandardnými metódami musíme používať určitú silu. Vzhľadom k tomu, že sily vyvíjané Invisalign sú pozvoľné, je pri Invisalign liečbe riziko resorbcie koreňov nízke.

Bezpečné pre zuby: Dlahy Invisalign nepoškodzujú zuby ani pri častom nasádzaní a snímaní.

Jednoduché používanie: Snímateľné dlahy si môžete vybrať pred jedením, umývaním zubov a takisto pri dôležitých príležitostiach, ako je pracovné stretnutie, oslava a svadba.

Zastavte sa na konzultáciu

Objednajte sa ku nám na konzultáciu