Neviditeľné dlahy Invisalign

Invisalign je neviditeľný spôsob ako narovnať zuby bez kovových zámkov či drôtov, iba pomocou sady priesvitných a snímateľných dláh. Invisalign pracuje pomocou dláh, ktoré vyzerajú podobne ako športové chrániče na zuby, ale sú oveľa tenšie a menej nápadné.

Tieto dlahy, ktoré sú vyrobené z priesvitného, pevného zdravotne nezávadného plastu, sú špeciálne tvarované podľa Vašich zubov. Invisalign tak kombinuje technológiu 21.storočia s revolučnou výrobou strojčeka na mieru pre každého pacienta.

Invisalign je  v súčastnosti veľmi populárna metóda ortodontickej liečby. Používa sa pri nej sada priesvitných, plastických, snímateľných dláh, ktoré sú v podstate neviditeľné, ale pritom schopné vyrovnať Vaše zuby. Zhotovujú sa sofistikovanou metódou presne na mieru individuálne pre každého pacienta. Odhaduje sa, že celosvetovo sa týmito dlahami liečilo asi 7 miliónov pacientov.

Invisalign je metódou voľby ortodontickej liečby u dospelých pacientov, ktorí z pracovných dôvodov nemôžu, či nechcú nosiť kovový fixný aparát.

Vyrába sa aj verzia Invisalign pre dospievajúcich, pod názvom Invisalign Teen. Pre pacientov, ktorí potrebujú len drobnú rýchlu úpravu postavenia zubov, je určený systém Invisalign Lite.

Ako funguje Invisalign

Invisalign pôsobí pomocou dláh, ktoré sú prakticky nevideľné pri nosení, takže si nikto ani nevšimne, že nosíte strojček. Tieto dlahy sú navrhnuté tak, aby postupne posúvali Vaše zuby do požadovanej polohy. Každé 2 až 3 týždne si vymeníte novú sadu dláh. Dĺžka liečby závisí od závažnosti Vášho prípadu a trvá 6 mesiacov až 2 roky. Priemerná doba liečby sa pohybuje od 12 -18 mesiacov.

Aké sú výhody Invisalign

Diskrétnosť: Invisalign dlahy sú takmer neviditeľné, takže si môžete dať narovnať zuby bez toho, aby to niekto vedel. Sú snímateľné, takže sa môžete kedykoľvek pohodlne najesť a napiť

Komfort: Invisalign dlahy sú pohodlné na nosenie a nespôsobujú podráždenie vo Vašich ústach. Takisto strávite menej času pri ortodontickej kontrole.

Jednoduché čistenie: Vzhľadom k tomu, že Invisalign dlahy sú snímateľné, môžete si normálne umývať zuby a používať zubnú niť, takže je pre Vás ľahšie udržiavať dobrú ústnu hygienu a zabrániť odvápneniu.

Zníženie rizika: ak chceme posúvať zuby, musíme použiť určitú silu. Vzhľadom k tomu, že sily vyvíjané Invisalign sú pozvolné, je pri Invisalign liečbe riziko resorbcie koreňov nízke.

Bezpečné pre zuby: dlahy Invisalign pri častom nasádzaní a snímaní zuby nepoškodzuje

Jednoduché používanie: snímateľné dlahy si môžete vybrať pred jedením, umývaním zubov, a takisto pri dôležitých príležitostiach, ako je pracovné stretnutie, oslava či svadba.

Zastavte sa na konzultáciu

Objednajte sa ku nám na konzultáciu