fbpx

Lingválny strojček Incognito

Najestetickejší variant fixného ortodontického aparátu, pohodlný pre pacienta a praktický pre zubného lekára.

Cieľovou skupinou pre aplikáciu lingválnych fixných strojčekov boli v minulosti dospelí pacienti, ktorí potrebovali ortodontickú liečbu maloklúzie (abnormalít v postavení trvalých zubov), ale záležalo im na estetickom vzhľade zubov počas liečby.

 

Lingválne aparátiky Incognito, zhotovené v zahraničnom špecializovanom laboratóriu TOP-Lingualtechnik, priťahujú v našej čeľustno-ortopedickej ambulancii záujem nielen dospelých, ale aj starších detí a dospievajúcich pacientov. Okrem ich neviditeľnosti pre okolie je výhodou lingválnych strojčekov aj znížené riziko dekalcifikácie zubov a vzniku zubného kazu.

 

Aké sú výhody tejto metódy?

Z našich skúseností môžeme potvrdiť, že lingválna liečba na mieru vyrobeným aparátom Incognito je pohodlná nielen pre pacienta, ale aj praktická pre zubného lekára. Zároveň, je to najestetickejší variant fixného ortodontického aparátu.

Ďalšou výhodou lingválnych strojčekov je presná realizácia individuálneho liečebného plánu, ktorý je znázornený v cieľovom set-up. Pri komplexných prípadoch ide o mimoriadne dôležitý faktor, na základe ktorého získa ošetrujúci lekár predstavu o celkovom výsledku liečby.

 

Kombináciou individuálne zhotoveného strojčeka v špecializovanom zahraničnom laboratóriu v Nemecku a nepriamym lepením v ordinácii čeľustného ortopéda je dosiahnutá vysoká presnosť realizácie liečebného cieľa. Základným predpokladom úspechu, sú aj v prípade tohto riešenia, bezchybné silikónové odtlačky zubov a dokonalá diagnostika so stanovením podrobného liečebného plánu. Obe tieto procedúry sú plne v kompetencii ošetrujúceho čeľustného ortopéda. Náš čeľustný ortopéd v ambulancii DentaDerm má s týmito postupmi dlhoročné skúsenosti.

Pár týždňov po odtlačkoch sa dostavíte do ambulancie pre neviditeľný strojček zhotovený na mieru priamo pre vás. Navykacia fáza u dospelých, ako aj počiatočné problémy s výslovnosťou a žuvaním potravy zvyčajne netrvajú dlhšie ako pár týždňov .

 

Pre koho je lingválny strojček Incognito určený?

Lingválne aparáty možno použiť na liečbu takmer všetkých druhov maloklúzii, neextrakčnú i extrakčnú terapiu, pre kombinovanú chirurgicko-ortodontickú liečbu v kombinácii s TAD skrutkami, klasickými intermaxilárnymi ťahmi alebo fixnými funkčnými prídavnými aparátmi typu Herbst či Forsus.

Pacienti s veľmi krátkymi klinickými korunkami, so závažným ochorením periodoncia alebo temporomandibulárneho kĺbu patria do kategórie pacientov, ktorým liečbu s lingválnym fixným aparátom neodporúčame.

Už na prvej konzultácii v DentaDerme dokáže skúsený odborník odhadnúť, či je pre Vás liečba neviditeľným fixným aparátom vhodná. Definitívny liečebný plán s výberom na mieru zhotoveného aparátika dostanete po vstupných diagnostických vyšetreniach.

 

Aký je postup po odňatí strojčeka?

Pri liečbe lingválnym aparátom Incognito, podobne ako u klasických fixných strojčekov, je podstatná retenčná fáza liečby. Pomocou strojčeka sa zuby dostanú na nové miesto. V tejto polohe si však musia zvyknúť a zotrvať. Na stabilizovanie zubných oblúkov v dosiahnutej polohe sa musí po sňatí strojčeka nalepiť fixný lingválny retainer a následne vziať odtlačky a vyhotoviť priesvitné termoplastické retenčné dlahy.

Pri dodržiavaní retenčného protokolu a pravidelných kontrol v retencii sa môže pacient tešiť z krásnych rovných zubov veľa rokov.

Zastavte sa na konzultáciu

Objednajte sa ku nám na konzultáciu