• ortodoncia
  • ortodoncia
  • ortodoncia
  • ortodoncia
  • ortodoncia
  • ortodoncia

Ortodoncia je veda o postavení a funkcii zubov a čeľustí. Problém „krivých zubov“ môže vzniknúť z rôznych príčin. Môže mať svoju príčinu v zuboch samotných, veľkosti a postavení čeľustí, ale aj tkanivách okolo zubov, ako sú pery a jazyk. Krivé zuby si môže človek aj „vyrobiť“, napríklad zlozvykmi, kde si vkladá rôzne predmety medzi zuby.

Správne usporiadaný chrup – či už prirodzene, alebo po ortodontickej liečbe, je jednak estetický, zvyšuje atraktivitu človeka, ale aj správne funguje. Tým sa predchádza neprimeranému opotrebovaniu zubov a ochoreniam čeľustného kĺbu. Ďalšou výhodou ortodontickej liečby je návyk pravidelného čistenia zubov, čo môže v budúcnosti znamenať zníženie rizika zubného kazu.Medicure WordPress theme was created to offer a perfect solution for medical websites. It features functionality that was developed with health and medicine niche websites in thought, with all the compulsory for these sites features included.Medicure WordPress theme was created to offer a perfect solution for medical websites. It features functionality that was developed with health and medicine niche websites in thought, with all the compulsory for these sites features included.

liečba dospelých

Kto je vhodný kandidát na ortodontickú liečbu?

Ortodontickú liečbu môžu podspúpiť aj dospelí, nezáleží na veku, ale skôr na celkovom stave chrupu.  Na čeľustnú ortopédiu sa môžete dostať tak, že Vás odošle zubný lekár, alebo sami vyhľadáte pomoc s krivými zubami. Či je možné Vašu odchýlku liečiť, prípadne ako a kedy, Vám povie čeľustný ortopéd pri prvej konzultácii.

Ak sa chcete poradiť ohľadne Vašich krivých zubov, objednajte sa u nás na konzultáciu.

 

informácie

lekárMUDr. Simona Dianišková, PhD., MPH.
lekárMUDr. Lucia Petrincová
vek pacientov2 - 60

Service details

Like it ?5
Categories
Date12. januára 2014
Author