Omladenie vlastnou krvou, tzv. Drakula terapia, patrí medzi stále populárnejšie ošetrenie spomaľujúce prejavy starnutia najmä vďaka veľmi prirodzenému a viditeľnému efektu. S Drakula terapiou je možné spomaliť vonkajšie viditeľné prejavy starnutia prirodzenou cestou – pomocou biochemickej informácie zakódovanej vo Vašej vlastnej krvi. Lekársky odborný názov tohto ošetrenia je PRP terapia (plateled rich plasma – plazma bohatá na krvné doštičky).

AKO TO FUNGUJE?

Výhodou tejto metódy je, že v porovnaní s ostatnými technikami ide o vlastnú krv a nie o cudzorodé látky. V ošetrení obohatenou krvnou plazmou zohrávajú najvýznamnejšiu biorevitalizačnú úlohu krvné doštičky, ktoré sa v krvi nachádzajú. Krvné doštičky sú najdôležitejšie bunky v procese hojenia rán, ktoré vedú k tvorbe kolagénu. Aktivácia doštičiek uvoľňuje veľké množstvo rastových faktorov. Tieto rastové faktory stimulujú fibroblasty a aktivujú tvorbu kolagénu. Výsledkom je pevnejšia a plnšia pokožka.

PRE KOHO JE VHODNÁ?

Drakula terapia je vhodná pre stresovanú, vysušenú pokožku, na celkovú regeneráciu  pokožky    a regeneráciu kožných buniek zničených UV žiarením, pokožku po menopauze, a slúži na stimuláciu obnovy buniek. Je vhodná na liečbu jazvičiek po akné, je výbornou doplnkovou liečbou na psoriazu a ekzémy. Môže sa použiť na tvári, krku, dekolte a rukách, ako aj na pokožke v iných častiach tela. Plazma v ošetrených oblastiach sa absorbuje približne do 48 hodín od aplikácie. Ihneď po aplikácii počas absorpcie plazmy, vám môže ošetrenie pripadať bez účinku, ale do dvoch týždňov sa dostaví očakávaná tvorba kolagénu a jeho pozitívne regeneračné účinky.