images (47)

Komplexná dentálna hygiena. Zdravý a žiarivý úsmev po čistení, odstránení pigmentov a leštení.

Dentálna hygiena je najlepšia prevencia vzniku zubného kazu a ochorení parodontu. Odstráni povlaky a zanechá zuby čisté a zdravé.

Výkony sú realizované špeciálne vyškoleným profesionálnym personálom za pomoci najmodernejších technológií.

Profesionálne prevedená dentálna hygiena zahŕňa:

Odstránenie zubného kameňa ultrazvukovým prístrojom

Odstránenie zubného kameňa mechanicky škrabkami a kyretami

Odstránenie povlakov a pigmentácií metódou pieskovania zubov švajčiarskym prístrojom Airflow

Vyčistenie medzizubných priestorov

Leštenie zubov leštiacimi pastami

Fluoridácia zubov

Profesionálna inštruktáž pre správne čistenie zubov

Poradenstvo pre individuálny výber pomôcok pre domácu zubnú hygienu

images (55)

Zubný kameň a zubný povlak ako najčastejšie nosiče baktérií sú zodpovedné za najrozšírenejšie ochorenia úst. Najlepšou prevenciou pri vzniku zubného kazu a ochorení parodontu je profesionálne čistenie zubov.

Dentálna hygiena je účinná liečebno-preventívna metóda modernej stomatológie, ktorá vedie k zachovaniu vlastných zubov v ústach až do vysokého veku. Najmodernejšie medicínske poznatky dokazujú, že zlý stav dutiny ústnej súvisí s vážnymi zdravotnými problémami ako sú mozgové príhody, srdcovo-cievne ochorenia, poruchy tráviaceho traktu, cukrovka… Čistota dutiny ústnej teda výrazne ovplyvňuje Vaše celkové zdravie a imunitu.

Zubný kameň, ktorý vzniká mineralizáciou zubného povlaku nie je možné odstrániť domácim čistením. Je to úlohou profesionálnej dentálnej hygieny za pomoci ultrazvuku, ktorý kmitajúcou koncovkou rozbíja nánosy zubného kameňa.

Postupom času sa na zuboch ukladajú pigmenty z potravy, liekov a nápojov (káva, čaj, červené víno). Takéto pigmentácie možno odstrániť ambulantne veľmi šetrnou a účinnou metódou – pieskovaním, ktoré robíme švajčiarskym prístrojom Airflow. Zuby pôsobia po ošetrení belšie, pretože sa obnoví ich prirodzená farba bez agresívneho zásahu do zubných tkanív.

Jemné doleštenie povrchu rotačnou kefkou, gumovým kotúčikom a pastou je takisto veľmi dôležité, lebo na hladkom povrchu je priľnavosť zubného povlaku menšia

Lokálne aplikovanie fluoridového roztoku na zubnú sklovinu. Ambulantne použité prípravky majú vysokú koncentráciu fluóru, ktorý posilňuje zubnú sklovinu, má antibakteriálny účinnok a chráni pred vznikom zubného kazu.

images (44)

t8