Keramické korunky

Zirkónové fixné náhrady – korunky a mostíky – patria u nás k nadštandardným fixným náhradám s vysokou estetickou kvalitou. Sú veľmi pevné, bez kovového jadra, čo im dodáva  prirodzený vzhľad. Sú indikované podobne ako kovokeramika, pri stratách jedného či viac zubov, aj pri korekcii nevhodného tvaru či farby vlastných zubov.

Doteraz bol zubárom ako nosný materiál pre konštrukcie fixných zubných náhrad k dispozícii kov a kovové zliatiny. Tým že tieto materiály nie sú na jednej strane priesvitné  a na druhej sa v spojení so slinami nesprávajú v ústach neutrálne, nebola vždy estetika a znášanlivosť pre organizmus samozrejmá. Pacienti reagujú čoraz častejšie na tieto materiály alergicky.

Neexistuje veľa materiálov ako je diamant, ktorý v sebe spája krásu a pevnosť.

So zirkónoxidom máme teraz k dispozícii high-tech keramiku, ktorá sa aj v extrémnych situáciách prosvedčila:
* tepelný štít vo Space Shuttle
* brzdové doštičky pre športové automobily
* umelé bedrové kĺby

Celokeramická zirkónová korunka
Táto high-tech keramika má poteniál dať fixným zubným náhradám úplne nový obraz. Tým že sa u zirkónoxidu jedná o priesvitný a chemicky nereaktívne materiál ukázalo sa v minulom období že je zirkón i materiál pre ústnu dutinu.

Ako pre alergikov, tak aj pre zdravotne slabšich pacientov sa môžu negatívne reakcie prakticky vylúčiť. Zirkónoxid je elektricky nepriechodný a nevytvára žiadny elektropotenziál. Tým že je tento materiál neutrálny a kyseliny ho nerozpúšťajú  je biokompatibilný. Povrch je tak hladký že sa zubný povlak na zuboch ťažko udrží, čo uľahčí zubnú hygienu. Že sa jedná o keramický materiál je jeho tepelná izolácia niekoľko násobne vyššia ako u kovu a kovových zliatin. Nemusíte sa báť nepríjemných pocitov pri príjme horúcich alebo studených nápojov a jedál. Zirkónoxidu je keramika na konštrukcie, na ktorú sa po zhotovení napáli fazetovacia keramika. Táto sa nanáša s ohľadom na individuálnu situáciu a odtieň zvyšných zubov pacienta. Vznikne Celokeramický zub s pevnosťou kovového, ktorý od prírodného zuba rozpozná už len odborník. Fazetovacia keramika je makšia ako keramika na konštrukcie a porovnateľná s prírodnou sklovinou, tým sa šetria zuby v protiľahlej čelusti pri žuvaní potravy. Iba keramika na konštrukcie by bola sama velmi tvrdá. Interakcia s kovom ktorý je už v ústnej dutine aplikovaný formou zubnej náhrady je vylúčená. S tým Vaša zubná rekonštrukcia  podporuje a zachováva Váš dobrý zdravotný stav. S tým že je zirkónová keramika excelentne pevná aj pri tenkej hrúbke korunky Vám Váš zubár môže pri brúsení  ponechať ďalšie vlastné zdravé substancie zuba.

Zubné Fazety – Zlepšenie  úsmevu

Druhy Faziet

Existujú dva typy faziet: keramické fazety a živicove kompozitné fazety.

Keramické fazety (keramicke skrupiny)- sú jednou z najmodernejších riešení  na predné plôšky zubov. Ide o tenké keramické plátky, ktoré sa nalepujú na prednú časť zuba. Môžu sa využiť vtedy, keď sú prítomné neestetické medzery medzi zubami, nepekné sfarbenie, chybné postavenie zubov,odstiepene rozky zubov alebo mnohonásobné plomby na predných zuboch. Výhodou faziet je predovšetkým minimálna preparácia a rýchlo dosiahnuteľný dlhodoby estetický efekt.

Živicové kompozitné fazety- sú umiestnené v jednej návšteve. Su zhotovené z kompozitného materialu,ktorý sa vytvrdzuje ultrafialovým svetlom. Fazeta sa vyhladí a vzleští, aby vyzerala ako prirodzený zub.

Chýbajúce vytrhnuté zuby je potrebné nahradiť a to nielen z estetického ale aj z funkčného hľadiska.

•           Ak sú vhodné pilierové zuby, vždy sa snažíme vyhotoviť fixnú protetiku. Tá je pevne nacementovaná na zuboch a človek ju vníma ako vlastné zuby.

•           V niektorých prípadoch nie je potrebné pri nahrádzaní jedného chýbajúceho zuba v bočnom úseku chrupu obrúsiť dva vedľa stojace zuby, ale dá sa použiť tzv. inlayový mostík.

•           Pri vyhotovovaní snímateľnej náhrady sa snažíme o maximálny komfort pacienta. Nie každá protéza musí padať, zavadzať či tlačiť.

•           Ak existujú v ústach ešte nejaké pevné zuby, dokážeme vyhotoviť rôzne druhy snímateľných náhrad s použitím neviditeľných zásuvných spojov, ktoré dokážu dokonale stabilizovať protézu.

•           Robíme taktiež aj laboratórne zhotovené „plomby“ – inlay, onlay.

•           Implantát –  môžeme ho prirovnať ku skrutke so závitom. Ten slúži ako zubný koreň do ktorého sa po zahojení (3 až 4 mesiace) vsadí protetická nadstavba a zhotoví sa korunka, mostík alebo špeciálny typ náhrady.

Komplexné estetické rekonštrukcie zubov.

Vždy spolu s Vami navrhneme viacero možných alternatív, riešení.

Spolupracujeme so zubným laboratoriom s bohatými skúsenosťami a citom pre krásu.